Tábor MASH 4077

Výlet na Černou Horu

    Jeden z celodenních výletů směřuje do východní části Krkonoš.

     Než-li se však všichni společně vydáme na Černou horu, projdeme se nejdříve významným lázeňským městečkem a střediskem zimních sportů, nesoucí jméno Janské Lázně.

     Díky tomuto výletu se děti seznámí s krásou našich nejvyšších českých hor, jež nám nabízí nejeden nádherný pohled z hřebenů na rozmanitou přírodní scenérii. Také nebude chybět ani menší výklad o historii a charakteristice pohoří.

     Výhled z Černé hory nám umožní spatřit nejvyšší vrcholek České republiky – Sněžku (1602 m.n.m.).
     Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších horských středisek cestovního ruchu v České republice je město Pec pod Sněžkou. Nachází se v překrásné přírodě mezi okolními vrcholky Černé hory, Jeleního vrchu, Studniční hory a Sněžky. Součástí Pece pod Sněžkou jsou také početné horské osady a samoty zasahující vysoko na hřebeny. Pec pod Sněžkou je přirozeným centrem východní části Krkonoš s poměrně dobrou vybaveností a s vlastní neopakovatelnou atmosférou, kterou by si nikdo z nás neměl nechat ujít.

   Výstup Černé hory je sice pro děti namáhavější, ale dnes jsou již Krkonoše protkány různými značenými cestami, které umožňují pěší turistiku snad všem věkovým kategoriím, tedy i dětem.